O projektu

Co je BCROSS CHALLENGE?

BCROSS CHALLENGE je série závodů kombinující práci s vlastní vahou, silovou přípravu a kondici, kde poměřují své síly ti nejlepší jednotlivci a týmy nejen z Česka, ale i zahraničí. Závodů se však v rámci vlastních kategorií mohou zúčastnit také začínající cvičenci. Součástí vybraných závodů jsou i policejní hry, ve kterých mohou soutěžit týmy z celé republiky.

Historie závodů

První myšlenka pořádání závodů se zrodila v jižních Čechách začátkem roku 2015. Jihočeský kraj byl již tehdy plný výborných a talentovaných sportovců, kteří až do té doby neměli dostatek možností plně rozvinout svůj potenciál. Po vydařeném závodě v Prachaticích a dalších dvou závodech v Českých Budějovicích se koncem roku 2015 ukázalo, že zájem o tento typ události je obrovský! Netrvalo dlouho a BCROSS CHALLENGE se stala pravidelnou záležitostí. Do roku 2020 se závody konaly převážně v Českých Budějovicích, rok 2021 však přinesl myšlenku o expanzi za hranice regionu.

Přijímáme závodníky nejen z Česka

V současné době se závodů BCROSS CHALLENGE pravidelně zúčastňují i atleti z Rakouska, Německa, Polska, Slovenska, Itálie a dokonce i z Ruska. Aby předvedli svou všestrannost, disciplíny se skládají ze tří hlavních pilířů: vzpírání (silová příprava), gymnastika (práce s vlastním tělem) a fyzická připravenost.

Zakládáme si na pravidelnosti

Série BCROSS CHALLENGE se pravidelně skládá ze tří pilířů – prvním závodem v jarních měsících jsou tzv. STARTUP GAMES. Vyvrcholením jsou pak letní hry s názvem BIG SUMMER GAMES. Ty jsou tradičně vícedenní, pro výherce znamenají spoustu atraktivních cen i zajímavé částky formou “prize money”. Sérii zakončují závody s označením WINTER CLASSIC. Příležitostně do harmonogramu přidáváme další události (př. STRONG EDITION nebo IZS GAMES).

Organizační tým

Za přípravou každého závodu série najdete početný tým nadšených organizátorů a pořadatelů, v jejichž čele stojí Vašek Mráz – sportovec, CrossFit trenér (CF-OL1), spoluzakladatel BCROSS GYMU a CrossFit České Budějovice – největšího fitness centra a arény v Českých Budějovicích. Vašek pro závody doslova dýchá a jeho posláním je nejen organizace, ale také jejich neustálé zlepšování. Každoročně se snaží závody posouvat na nový level a poskytovat účastníkům ještě lepší zážitek.

foto-vasek-mraz

Přispíváme na dobrou věc

Podpořili jsme dětské domovy v Plané nad Lužnicí, Boršově nad Vltavou, obdarovanou organizací byla APLA v Českých Budějovicích, která z daru nakoupila potřebné věci dětem pod stromeček. V roce 2020 jsme podpořili českobudějovické centrum BAZALKA, výtěžek Big Summer Games 2021 byl věnován Dětskému domovu Boršov.